Paminklų gamyba, projektavimas, bei montavimas

Antkapiai

Kapinių paminklai – tai smulkiosios architektūros rūšis, o pati seniausia šios rūšies paminklų forma Lietuvoje buvo „krikštas“. Šie paminklai buvo daromi iš medžio puošti kiauro pjūvio raštais, dažomi pasirinkta spalva. Keista, tačiau paminklai moterims bei vyrams skyrėsi tuo, jog paminklai vyrams buvo daromi iš ąžuolo, beržo, uosio arba klevo, o moterims – drebulės, eglės, liepos, pušies. Šie paminklai buvo statomi mirusiojo kojūgalyje, o simbolizavo gyvenimo kelią, kuriuo dvasia keliauja amžinybėn. Tokie paminklai Rokiškyje bei jo apylinkėse vis dar aptinkami senesnėse kapavietėse.

Teigiama, kad paminklai Lietuvoje pirmą kartą paminėti jau šešioliktame amžiuje, o „krikštai“ buvo labiausiai paplitę Mažojoje Lietuvoje, Nemuno žemupyje ar Kuršių Nerijoje, juos statydavo prūsai bei protestantai. Šiuolaikiškesni paminklai Lietuvoje (bei Rokiškyje) randami nuo devyniolikto amžiaus antro dešimtmečio. Šie buvo statomi iš plytų su skardos ar akmens paminklinėmis lentelėmis, vėliau paminklų gamybai pradėtas naudoti smiltainis, poliruoti akmenys (dažniausiai juodi), taip pat imta kalti atvaizdus ar montuoti mirusiųjų nuotraukas.

Einant laikui keičiasi vyraujančios mados ir kapų tvarkyme.  Tą lemia daugelis priežasčių, bet viena iš daugelių yra ir greitėjančio gyvenimo tempo priežastis. Žmonės nori kokybiškai ir gražiai sutvarkytų kapaviečių, kur reikėtų vėliau dėti, kiek įmanoma mažiau pastangų jų priežiūrai, bet tuo pačiu norisi, kad tai būtų originaliai padaryti darbai, atspindintys išėjusio artimojo ir mums brangaus žmogaus asmenybę ir atliktus darbus. 

Daugiau nei 25-erius metus paminklų gamyboje, projektavime bei montavime besispecializuojančios UAB „Arūno Gavėnavičiaus įmonė“, gali pasiūlyti platų paslaugų spektrą, įskaitant įsigyti gražius, madingus, modernius ir kokybiškus antkapius. 

Kokius antkapius galima pasirinkti?

Pagal individualų užsakymą gaminame įvairaus dizaino antkapius. Mes rekomenduojame rinktis pilnai apdirbtus, iš visų pusių nupoliruotus antkapius, gaminamus iš kokybiško granito ar marmuro, jeigu siekiate maksimalios kokybės bei minimalių pastangų priežiūroje. Tokių paminklų priežiūra bus lengva, o kainos atitiks lūkesčius – užteks vos poros kartų į metus atlikti būtiniausiems darbams: antkapį nuvalyti drėgna kempine tam, jog visuomet atrodytų kaip naujas bei išliktų atsparus rūdims, pažaliavimui, korozijai.

Naudojame kokybiškas medžiagas. Renkantis granitą ar marmurą visada svarbu atkreipti dėmesį jų kilmės šalį. Pas mus rasite marmurą ar granitą iš Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Lietuvos. Kokybiškai parinktos medžiagos leidžia džiaugtis lengvesne priežiūra, neatsiranda blukimo nuo saulės ar rūdžių, kaip nutinka pasirinkūs medžiagas iš kitos kilmės šalių. 

Jei norite įsigyti antkapį pigiau, galime pasiūlyti rinktis gaminius, kurių poliruota tik priekinė pusė. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad tokiu antkapių priežiūra pareikalaus daugiau laiko. 

Galime projektuoti antkapius skirtus vienam asmeniui, ar didesnius šeimyninius paminklus.

Kiek kainuoja?

Antkapio kainą lemia daugelis dalykų. Nuo pasirinktų medžiagų, dizaino sudėtingumo. Jei norite įsigyti ne jau pagamintą paminklą, siūlome susisiekti su mūsų komandą aptarsime individualiai jūsų poreikius ir galėsime pasakyti tikslesnę kapaviečių įrengimo kainą.  Iš esmės, kaina gali kisti priklausomai nuo šių aspektų:

  • Pasirinkto granito kokybės ir rūšies;
  • Paminklo dydžio, storio, formos;
  • Paminklo dizaino sudėtingumo;
  • Raidžių parinkimas, kalimas, o jeigu jos pagamintos iš metalo – klijavimas. Kuo daugiau įvairių detalių – tuo didesnė galutinė paminklo kaina.

Kapavietės įrengimo kainą, kaip minėjome,  lemia daug įvairių faktorių, tokių kaip vietos reljefas, paminklo pasirinkimas, apdailos medžiagos, tvorelės, gėlės ir panašiai. Kiekvienos kapavietės projektavimas  yra labai individualus bei skirtingas, nes klientų pageidavimai gali būti labai įvairūs. Norėdami nustatyti tikslų biudžetą, kaskart smulkiai išanalizuojame kliento poreikius.

Nuspręskite, kokius žodžius norėsite užrašyti ant paminklo, kokio dizaino ir medžiagos turėtų būti raidės.  Žodžių graviravimas gali būti įvairaus sudėtingumo, kas gali nulemti galutinę kainą.

Tiesa, egzistuoja variantai, kurie kainuoja pigiau.  Yra galimybė rinktis antkapius, kurių tik priekinė pusė yra poliruota. Tai reikalauja mažesnių finansų iš pradžių, bet skaičiuojant vėlesnes išlaidas, reikalingas prižiūrint tokius gaminius,  toks variantas ilgesnėje perspektyvoje nebeatrodo taip pigiai.  Nepoliruotų paminklų dalis, kuri yra tik tašyta ar šlifuota (šoninė arba galinė) gali pradėti žaliuoti, samanoti. Norint išlaikyti kapavietę estetiškai atrodančią ir tvarkingą vis tiek teks investuoti į skystus valiklius ar impregnantus, skirtus specialiai granitui, kurie padės nuvalyti cemento dėmes, pelėsį ar užkirsti kelią žaliavimui. Taip pat be finansų tai reikalauja didesnių laiko sąnaudų prižiūrint kapus vėliau. Todėl konsultacijos metu galime pasiūlyti ir tokius variantus, tik atkreipdami dėmesį kad vėliau gali tekti skirti daugiau laiko tokių kapų priežiūrai.

Kiek laiko trunka gamyba?

Mes naudojame modernias technologijas, kurios leidžia ne tik išgauti įvairaus dizaino formas, bet ir pagreitina visa procesą. Vis tik, galutinė trukmė priklausys nuo pasirinkto antkapio dizaino, medžiagos ir kapavietės ir ar reikės papildomų elementų. Po pokalbio su mūsų specialistais galėsime pasakyti jums tikslią data, kiek užtruks gamybos procesas.

Kiek užtrunka montavimo darbai?

Standartiškai kapų projektavimas  ir montavimas gali užtrukti nuo  dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Tikslios datos negalime pasakyti tol, kol konkrečiai neaptarėme visų detalių su klientais, nes konkretus darbų laikotarpis priklauso nuo jūsų pasirinkto dizaino, kapavietės dydžio ir panašių niuansų. Tikslesnę datą galėsime pasakyti pasikalbėję su klientu ir išgirdę konkrečius pageidavimus ir poreikius.

Kada reikalingas antkapio restauravimas?

Jei jau turite įrengta kapavietę, bet jai reikia atnaujinimo, galime jums padėti. Jei turite ne naują paminklą, jis gali prarasti estetinę išvaizdą dėl lietaus, saulės ir kitų išorinių veiksnių. Jei reikalingo kapavietės restauravimo darbai mūsų specialistai tvarko senas, atlieka medžių, krūmų pjovimo bei genėjimo darbus, pašalina senus kelmus, stato paminklus, padengia kapus granito plokštėmis, skalda ar plytelėmis. Platus paslaugų pasirinkimo asortimentas užtikrins pačius įvairiausius poreikius

Priežastys, kodėl antkapius verta įsigyti pas mus

Kiekvienas norime tinkamai pagerbti ir parodyti meilę išėjusiam artimam žmogui. Tačiau ne visada kapavietėms galime skirti tiek daug laiko, kiek norėtume. Neleiskite, jog kapaviečių tvarkymas reikalautų daug Jūsų pastangų bei laiko – verčiau pasinaudokite profesionalios komandos paslaugomis, kuri pasirūpins, jog ši pagarbos verta vieta visuomet atrodytų tvarkingai ir nepriekaištingai.

Netektis skaudus dalykas, kai nesinori galvoti apie įvairias smulkmenas todėl patikėkite šį rūpestį UAB „Arūno Gavėnavičiaus įmonė“ specialistams, kurie išklausę jūsų norus ir pageidavimus pasirūpins, kad kiekviena smulkmena būtų apgalvota, pasiūlys kokybiškus sprendimus pagal jūsų galimybes. Sutvarkyta kapavietė išreikšti pagarbą ir meilę išėjusiam asmeniui, o jį atėjusiems artimiesiems suteiks jaukumo jausmą.

Vienoje vietoje rasite itin platų paslaugų ir prekių asortimentą, kur galėsime atlikti visus darbus nuo pradžios iki pabaigos, kad galėtumete džiaugtis gražia ir tvarkinga artimojo kapavietę. Siūlome užsisakyti nuo granito plokščių, skaldos iki pasiūlymų įvairiausių įrašų ir užrašų. Atliksime visus apdailos ir betonavimo darbus.  Aukščiausios kokybės gaminiai ir įrengimas, kurį siūlo UAB „Arūno Gavėnavičiaus Įmonė“ specialistai.

Parašykite mums