Paminklų gamyba, projektavimas, bei montavimas

Kapaviečių projektavimas ir įrengimas

Išėję mūsų artimieji visuomet palieka didelę tuštumą mūsų širdyse. Šiuo sunkiu momentu reikia priimti daug sunkių sprendimų, atsisveikinti ir apsiprasti su mintimis, kad netekome artimo žmogaus. 

Išreikšti pagarbą ir įamžinti išėjusio žmogaus atminimą vienas iš labiausiai vyraujančių būdų yra gražios ir pagarbios kapavietės įrengimas.

Nuo seniausių laikų mirusiuosius pagerbdavo statant jiems atminimo ženklus, tai yra paminklus.  Anksčiau žmonės statydavo medinius kryžius, kur būdavo užrašomi mirusio asmens vardas, pavardė bei gimimo ir mirimo metai. Einant metams keitėsi kapaviečių tvarkymo tradicijos. Dabar vietoj medinių kryžių siūlome ir įvairesnių dizaino sprendimų iš akmens ar granito. Tokiu būdu galima padaryti ne tik skirtingus variantus, bet tuo pačiu tai yra ir praktiškesnis pasirinkimas. Mediena nėra ilgaamžė, o paminklai pagaminti iš kitų medžiagų žymiai ilgiau išsilaiko bei tuo pačiu galima sukurti labiau individualius, su išėjusio žmogaus asmenybe susijusius paminklus.

Tinkamas ir gražios vietos, kur atgulė jums artimas žmogus, įrengimas atlieka ne tik funkcinę reikšmę, tai yra, nurodo, kas konkrečioje vietoje yra palaidotas, bet ir galima pagerbti mirusįjį įgyvendinant individualius kapaviečių projektavimus, kurių metu sukurtas antkapio paminklas ir  visas kapo dizainas gali atspindėti ir įprasminti artimojo asmenybę, šioje žemėje nuveiktus darbus. 

Kiek kainuoja kapaviečių įrengimas?

Galutinė kaina priklauso nuo daugelio kriterijų. Nuo pasirinktų medžiagų, dizaino ir projekto sudėtingumo. Jei norite įsigyti ne jau pagamintą paminklą, siūlome susisiekti su mūsų komanda ir aptarsime individualiai jūsų poreikius bei galėsime pasakyti tikslesnę kapaviečių įrengimo kainą.  Apskritai, kaina gali kisti priklausomai nuo šių aspektų:

 • Pasirinkto granito kokybės ir rūšies;
 • Paminklo dydžio, storio, formos;
 • Paminklo dizaino sudėtingumo.

Kapavietės įrengimo kainą, kaip minėjome, lemia daug įvairių faktorių, tokių kaip vietos reljefas, paminklo pasirinkimas, apdailos medžiagos, tvorelės, gėlės ir panašiai. Kiekvienos kapavietės projektavimas yra labai individualus ir skirtingas, kadangi klientų pageidavimai gali būti labai įvairūs. Norėdami nustatyti tikslų biudžetą, kaskart smulkiai išanalizuojame kliento poreikius.

Tiesa, galima rasti variantų, kurie kainuoja pigiau. Yra galimybė rinktis antkapius, kurių tik priekinė pusė yra poliruota. Tai reikalauja mažesnių finansų iš pradžių, bet skaičiuojant vėlesnes išlaidas, reikalingas prižiūrint tokius gaminius, toks variantas ilgesnėje perspektyvoje nebeatrodo taip pigiai.  Nepoliruotų paminklų dalis, kuri yra tik tašyta ar šlifuota (šoninė arba galinė) gali pradėti žaliuoti, samanoti. Norint išlaikyti kapavietę estetiškai atrodančią ir tvarkingą vis tiek teks investuoti į skystus valiklius ar impregnantus, skirtus specialiai granitui, kurie padės nuvalyti cemento dėmes, pelėsį ar užkirsti kelią žaliavimui. Taip pat be finansų tai reikalauja didesnių laiko sąnaudų prižiūrint kapus vėliau. Todėl konsultacijos metu galime pasiūlyti ir tokius variantus, tik atkreipdami dėmesį, kad vėliau gali tekti skirti daugiau laiko kapų priežiūrai. 

Mūsų paslaugos apima šiuos darbus:

 • paminklų ir antkapių statymas,
 • naujų ir senų kapaviečių tvarkymas,
 • kapaviečių projektavimas,
 • kapaviečių įrengimas,
 • akmens skaldos užpylimas,
 • smėlio arba žemės užpylimas,
 • raidžių ant antkapių parinkimas ir kalimas,
 • metalinių raidžių ant antkapių klijavimas.

 

Kapaviečių projektavimas padeda sukurti tvarkingą ir estetišką vaizdą. Mes kuriame šį vaizdinį naudodami šiuos elementus:

 

 • Dekoravimas kapų skalda. Puikus pasirinkimas nereikalaujantis daug priežiūros. Užteks pakeisti kas kokius penkerius metus skaldą, nes ją gali paveikti orų kitų išorinių aplinkybių veiksniai. Taip pat kalbant apie priežiūrą, jei yra šalia kapavietės medžių, gali tekti išrinkti lapus. Galima rinktis iš skirtingų spalvos skaldos. Patariame skaldos spalvą derinti prie paminklo ir tvorelės spalvos.
 • Granito plokštės. Dengimas granito plokštėmis jūsų artimųjų kapams suteiks modernumo, solidumo. Šis kapavietės įrengimo būdas nereikalauja didelių priežiūros darbų vėliau. Gaminame įvairias individualaus dizaino plokštes. Patogu tokį kapo įrengimą pasirinkti tiems, kas laidoja artimuosius dideliame šeimos kapavietėje, kurioje dar gali būti laidojama ateityje, nes granito plokštes lengva nuimti ir vėliau vėl uždėti.  
 • Plytelių klojimas. Šis variantas toks pats praktiškas ir gražiai atrodantis kaip ir dengimas kapų granito plokštėmis, bet jis ekonomiškesnis ir galėsite sutaupyti rinkdamiesi šį variantą. Tiesa, jis nelabai tinkamas didelėms šeimų kapavietėms, kur ateityje gali dar būti laidojami išėjusieji asmenys, nes nuimti plyteles nėra lengva. Labiau šis variantas yra tinkamas vienvietėms kapavietėms arba šeimos kapavietėms, kuriose jau nebeplanuojama daugiau laidoti žmonių. 
 • Taip pat gaminame tvoreles, kurios atliks ne tik apsauginę funkciją, bet ir suteikia gražų ir tvarkingą vaizdą. 
 • Augalų parinkimas. Kad gražiai ir tarpusavyje derėtų pasirinktos gėlės. Galime padėti sukurti minimalistinį, bet tuo pačiu moderniai atrodančią kapavietę. Tam renkames vienspalvius ir lapinius augalus. Jei pageidaujate gėlių kompozicijos, kurios atrodytų puošniau siūlome rinktis skirtingų rūšių augalus. 
 • Taip pat kapui puošnumo suteikia ir vazos bei žvakidės. Jos atlieka ne tik funkcinę reikšmę, bet ir papuošia kapą. Visgi nereikėtų perkrauti kapavietės papildomomis priemonėmis kaip vazos ir žvakidės , nes perpildytas kapas atrodys neskoningai.

Per daugelį darbo metų mums yra tekę įgyvendinti pačius įvairiausius užsakymus – dirbti tiek su kukliais projektais, tiek sprendžiant išskirtinių, originalių kapaviečių kūrinių realizavimo galimybes. Sunkiu netekties laikotarpiu mūsų komanda gali:

 

 • pasiūlyti kapavietės įrengimo idėjų suderinant kiekvieną smulkmeną individualiai, pateikti galutinį amžinojo poilsio vietos projektą, jį suderinti su kapinių administracija, atlikti montavimo darbus, graviruoti, iškalti raides, pagaminti akmens plokštes kapo uždengimui;
 • pagaminti norimo akmens, spalvinės gamos, individualius paminklus, tvoreles, antkapių, vazas ir kitus akmens gaminius;
 • teikti kapaviečių priežiūros paslaugas, atnaujinti esamą kapą, patarti prie kapo regimai derančių gėlių, skaldos pasirinkimo klausimais, siekiant darnaus, subtilaus poilsio vietos vaizdo.

Per kiek laiko atliekami darbai?

Standartiškai kapų projektavimas ir montavimas gali užtrukti nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Tikslios datos negalime pasakyti tol, kol konkrečiai neaptarėme visų detalių su klientais, nes konkretus darbų laikotarpis priklauso nuo jūsų pasirinkto dizaino, kapavietės dydžio ir panašių niuansų. Tikslesnę datą galėsime pasakyti pasikalbėję su klientu ir išgirdę konkrečius pageidavimus ir poreikius.

Įprastai šiuolaikinių paminklų gamyba yra susijusi su marmuru ir granitu. Mūsų patyrusių meistrų patirtis leidžia iš šių medžiagų išgauti bet kokią Jūsų sugalvotą formą laužiant, šlifuojant ar poliruojant granitą, marmurą. Priklausomai nuo dizaino sudėtingumo, gali pratęsti gamybos procesas.

Kodėl verta kapų įrengimo darbus patikėti mūsų specialistams?

Netekus savo mylimojo artimo žmogaus galima jaustis pasimetusiam. Reikia susitaikyti su netekties skausmu bei užgriuvančiomis įvairiomis atsakomybėmis ir darbais. Kapų įrengimas yra labai subtilus procesas, kai reikia apsvarstyti daugelį smulkmenų ir priimti ne vieną sprendimą. Ne visada po netekties norisi gilintis į kapų įrengimo darbus.

Patikėkite šiuos darbus UAB „Arūno Gavėnavičiaus įmonė“ specialistams, kurie  vieni pirmųjų pradėjo  specializuotis kapaviečių projektavimo, montavimo paminklų bei kitų akmens gaminių gaminime. Per daugiau nei  dviejų dešimtmečių sukauptą patirtį esame įgyvendine įvairius projektus. Galime pasiūlyti įsigyti  nuo kuklių ir paprastų paminklų ir antkapių iki pačių įmantriausių dizaino gaminių, kurie išsiskiria savo individualumu ir atspindi išėjusio žmogaus asmenybę, pasiektus darbus.

Siūlome įsigyti ne tik pačios aukščiausios kokybės ir laiko patikrintų  akmens ar granito plokštės, kurių siūlome plataus asortimento pasirinkimo galimybe nuo paprasto granito iki prabangaus švediško ar kareliško granito. Koja kojon žengiame su vyraujančiomis naujovėmis, domimes naujomis techninologijomis ir naudojame modernias technikos būdus, kad galėtume įgyvendinti pačius įvairiausius jūsų poreikius.

Ne mažiau svarbus, jei ne esmimis dalykas, požiūris į klientą. Mūsų šeimos vertybėmis paremtas kapaviečių projektavimo verslas itin daug dėmesio skiria klientų poreikių išsiaiškinimui. Suprantame, kad tai skaudus momentas ir priimami sprendimai yra sudėtingi, nes kalbame apie jūsų artimųjų žmonių pagerbimą bei meilės bei pagarbos jiems išreiškimą. Įsigiliname į kiekvieną situaciją individualiai, išklausome jūsų norų, kokie poreikiai ir galimybės, galime patarti ir rekomenduoti, kokie sprendimai būtų geriausi, o jei tiksliai žinote, ko norite, pasiryžę įgyvendinti jūsų viziją iki kiekvienos smulkmenos.

Jei norite kokybiško rezultato ir sklandaus proceso, kreipkites į mūsų patyrusius specialistus, kurie užtikrins darnų kapavietės estetinį vaizdą ir ilgaamžiškumą, kad jūsų artimas žmogus būtų tinkamai pagerbtas.

Mes siūlome platų paslaugų spektrą ir tai leidžia mums kartu su jumis sukurti individualią viziją, kuri leis sukurti gražią, tvarkingą ir skoningą kapavietę, kuri alsuos savitumu ir gražiai įprasmins išėjusi žmogų, o artimiesiems atėjusiems aplankyti savo brangaus žmogaus sukurs jaukią, šiltą ir meile spinduliuojančią atmosferą.

Aplankydami mūsų puslapį galite pamatyti naujausių paminklų darbų pavyzdžius, susisiekti ir pirkti kokybiškus gaminius.

Parašykite mums