Paminklų gamyba, projektavimas, bei montavimas

Kapų dengimas plokšte

Kapų įrengimas mūsų išėjusiems artimiesiems ir brangiems žmonėms yra labai subtilus ir individualus procesas. Nuo seno norint pagerbti išėjusius asmenis jiems statomi paminklai ir tokiu būdu įamžinamas jų prisiminimas. 

Einant metams kinta ne tik mūsų gyvenimo būdas, bet ir supratimas kaip norime įamžinti ir įprasminti savo artimų žmonių gyvenimą. 

Dabar dažnai nutinka taip, kad mūsų artimųjų kapai  yra kitame mieste ar net kitoje šalyje. Todėl be estetinio poreikio mums reikia ir praktiško sprendimo, kuris padėtų išlaikyti mūsų artimųjų kapavietes ne tik gražias, bet ir tvarkingas.

Tokiam poreikiui atsirandant, vis labiau išpopuliarėjo kapų dengimas plokštėmis.  Dengimas akmens ar granito plokšte ne tik praktiškas sprendimas turintis daug privalumu, bet ir estetišką vaizdą kuriantis variantas. 

Granito plokščių gamyba susijusi su poliravimu, deginimu, šlifavimu. Dažniausiai jų storis, dengiant kapą, yra nuo 3 iki 6 centimetrų. Toks plokščių storis neapsunkins kapavietės. Kai kapai dengiami granito plokštėmis – jas lengva nuvalyti, nušluoti, o esant reikalui plokštes galima nukelti. Tai praktiškas sprendimas, palengvinantis kapavietės priežiūros darbus.

Daugiau nei 25-erius metus paminklų gamyboje, projektavime bei montavime bespecializuojančios UAB „Arūno Gavėnavičiaus įmonė“ specialistai rekomenduoja kapų dengimą dėl daugelio priežasčių ir dalinasi profesinėmis paslaptimis į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis šį sprendimą kapams prižiūrėti. 

Kapų dengimo plokšte privalumai:

Lengva priežiūra

Praktiškas pasirinkimas toli esančių kapų priežiūrai. Nusprendus pasirinkti plokšte kapams  sutaupysite laiko tokiems darbams kaip žolių ravėjimas, gėlių persodinimas, žemės atnaujinimas. Praktiškai tokių kapaviečių tvarkymas apsiriboja, kai kada  drėgna kempinėle ar šluoste nuvalyti plokšte  ir galėsite džiaugtis vėl  tvarkingu ir estetišku  reginiu.

Ilgaamžiškumas

Kapu dengimas plokšte taip pat pasižymi ilgaamžiškumu. Siūlome įsigyti aukštos ir kokybės akmens plokštes, kurių nepaveiks laikas ir jums daugiau nereikės rūpintis jų atnaujinimu.  Pavyzdžiui, granito plokštės  yra atsparus karščiui ir šalčiui todėl ši medžiaga puikus pasirinkimas mūsų klimatui būdingas įvairiems orams. Aukštos kokybės, ilgaamžiai produktai gaminami iš įvairių rūšių granito ar marmuro yra itin tvirti, atsparūs išorės veiksniams, todėl tikrai išsaugos jums brangaus žmogaus atminimą.

Kapui suteikia estetišką išvaizdą

Nėra nieko gražiau už tvarkingai atrodančią kapavietę.  

Kokios priežiūros reikalauja?

Priežiūra yra minimali. Tačiau norint išlaikyti estetišką ir tvarkingą išvaizdą reikėtų skirti bent keletą kartų per metus nuvalyti akmens ar granito plokštę. Užtenka nušluoti susikaupusias dulkes ir  nukritusius medžių lapus nurinkti, jei šalia kapavietės yra medžiai.  Taip pat vertėtų, jei yra galimybė, nuvalyti granito plokštę kapams po gausesnių kritulių, nes krituliai sumažino plokštės paviršiaus blizgesį. Nepatartina valyti plokščių su cheminiais produktais, nes gali atsirasti dėmių. Reikia specialios priemonių, jei tokių neturite, užtenka nuvalyti paviršių su drėgna kempine.

Pagal kokius kriterijus rinktis?

Jie rankantes  plokštes kapams vertėtų atkreipti į keletą dalykų, kad šio produkto nauda būtų didžiausia. Ruošiantis tvarkyti kapavietės artimiesiems vertėtų apsvarstyti įvairias detales. Juk tai išreiškia pagarbą mums brangiems žmonėms, įprasminame jų atminimą. Be to, gerai įsivertinus įvairius niuansus pradžioje galėsime kartu rasti geriausią variantą, kuris atrodys ir estetiškai ir bus praktiškas, kas palengvins jums kapų priežiūrą ateityje.

Vieta

Svarbu atkreipti į vietą, kur yra kapavietė. Apsvarstykite ar šalia yra medžių, ar vieta yra atvira. Medžių lapai ar labai kaitri saulė, ar dulkės gali apsunkti priežiūrą kapavietės.  Įvardindami šias detales, padės specialistams rekomenduoti geriausius sprendimus, kurie ateityje pareikalaus mažiau darbo prižiūrint artimojo kapą.  Atsižvelgiant į išvardintus veiksnius mūsų specialistai galės patarti, kokios medžiagos pagal aptartas aplinkybes būtų patogiausia naudoti.

Dizainas

Pagal individualius poreikius galime gaminti įvairaus dizaino užsakymus. Gali būti plokštė per visą kapavietę ar dengti tik dalį. Mūsų patyrę meistrai turintys didžiulę patirtį gali išgauti bet kokią jūsų sugalvotą formą laužiant, šlifuojant ar poliruojant granitą, marmurą. Žinoma, populiariausi yra standartiniai sprendimai.  Iš plataus mūsų siūlomo asortimento ką išsirinkti ras tiek pageidaujantys paprasto, kuklaus ar subtilaus dizaino sprendimo, tiek ieškantys išskirtinio įamžinimo galimybių, atspindinčių neeilinius velionio pasiekimus, menišką sielą, ypatingą charakterį. Vertinantiems išskirtinumą, savo artimojo atminimui įamžinti pageidaujantiems originalaus, vienetinio meistrų kūrinio, išklausę visas idėjas bei troškimus, pasiūlysime individualų sprendimą.

Spalvos

Vyraujančios spalvos yra pastelinės ir tamsesnės. Tamsesnės spalvos, kaip juoda, pilkšva simbolizuoja solidumą ir pagarbą išėjusiems asmenims. Šios spalvos taip pat išreiškia pagarbą mirusiam asmeniui. Nevertėtų eksperimentuoti su labai ryškiomis spalvomis, dažnu atveju jos atrodo neskoningai ir iššaukiančiai.

Biudžetas

Aišku, renkantis kapų dengimo plokštę, vertėtų apsvarstyti, kokį galite skirti biudžetą. Išsakykite savo pageidavimus ir norus specialistams iš  UAB „Arūno Gavėnavičiaus įmonė“ , kurioje dirba savo srities profesionalai jums pasiūlys variantus, kurie bus ir kokybiški bei ilgaamžiai, bet tuo pačiu tilps į jūsų suplanuotą biudžetą. Galima pasirinkti pigiau kainuojanti variantą neaukojant kokybės.

Kokios kainos?

Kaina tvarkymui paskirta yra jūsų individualus pasirinkimas pagal jūsų poreikius ir galimybes.  Įsivertinus, ko norite, susisiekite su mūsų profesionalia komanda, kuri jus išklausys, prisiderins prie jūsų poreikiu ir pasiūlys jums geriausia sprendimą.

Netektis skaudus dalykas, kai nesinori galvoti apie įvairias smulkmenas. Patikėti savo norus profesonaliems UAB “Arūno Gavėnavičiaus įmonė” darbuotuojiems, kurie pasirūpins, kad jūsų išėjas artimasis būtų tinkamai pagerbtas su  profesionaliu ir gražiu paminklu, o jums šis procesas keltų kuo mažiau rūpesčių.

Parašykite mums