Paminklų gamyba, projektavimas, bei montavimas

Paminklai kapams

Artimo žmogaus netektis daugeliui iš mūsų yra labai skausmingas momentas, nes bijome, kad pamiršime tą ypatingą žmogų. Įvairiais būdais stengiames išlaikyti prisiminimus apie išėjusius mums artimus žmones. Vienas iš būdu yra rūpintis mirusiųjų kapais. Todėl daug dėmesį skiriame vietai, kurioje mūsų brangūs žmonės ilsisi amžiais. 

Norėdami įamžinti prisiminimus, statome išėjusiems artimiesiems paminklus. Taip išreiškiame Pagarbą, bet turi ir praktinę funkciją. Padeda atrasti vietą, kur palaidotas žmogus, ne tik artimiesiems, bet ir draugams atvykusiems iš toliau ar po kurio laiko.

Nuo seno paminklai buvo statomi žmonėms, norint juos pagerbti. Jau senovės Egipte būdavo projektuojami didžiausios kapavietės ir paminklai norint įamžinti išėjusius asmenis. 

Kiek laiko trunka gamyba ir montavimas?

Įprastai paminklų kapams gamyba  ir montavimas gali užtrukti nuo  dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Laikas skirtas paminklų gamybai  priklauso nuo daugelio veiksnių. Jūsų pasirinkto dizaino, kapavietės dydžio ir panašių niuansų. Tikslią data galima pasakyti po individualių pokalbių su klientu. 

Įprastai šiuolaikinių paminklų gamyba yra susijusi su marmuru ir granitu. Mūsų patyrusių meistrų patirtis leidžia iš šių medžiagų išgauti bet kokią Jūsų sugalvotą formą laužiant, šlifuojant ar poliruojant granitą, marmurą. Priklausomai nuo dizaino sudėtingumo, gali pratęsti gamybos procesas. 

Ar galima patiems sumontuoti paminklą?

Montuojant paminklą reikia atsižvelgti į daugelį dalykų. Pavyzdžiui, paminklo aukštį, jo storį, kokiu būdu galima montuoti paminklą. Tai labai svarbus momentas, nes tinkamai sumontavus paminklą jis ne tik gražiai vizualiai atrodys, bet taip pat bus ilgaamžis ir saugus, juk nesinori, kad paminklas po kurio laiko įtrūktų ar nuvirstų. 

Norint sutaupyti žmonės kartais nori šiuos darbus pasidaryti patys. Vis tik rekomenduojame patiems to nedaryti. Tai svarbi proceso dalis. Visuomet galima konsultuotis, jei rūpinates dėl kainos,  geriau  pokalbio metu aptarti su mumis ir mes pasiūlysime jums individualius sprendimus, kurie būtų ir kokybiški ir geromis bei tinkamomis kainomis. 

Paminklų montavimą patikėti savo srities profesonalams, kurie tinkamai atliks darbus.  

Į ką atkreipti dėmesį renkantis paminklą kapams?

Dydis. Pirmiausia, ką reikėtų jums apsvarstyti , kokio dydžio paminklo norėsite. Dydis gali priklausyti nuo daugelio priežasčių. Pirmiausia, ar kapavietė yra skirta tik tam asmeniui, ar ji bus ar yra sukurta visai šeimai. 

Taip pat renkantis paminklą svarbu atkreipti į tai iš kokios medžiagos gaminamas paminklas. Nuo pasirinktos medžiagos daug kas priklauso. Kokybiškai pasirinkti produktai laikosi ilgiau, juos lengviau prižiūrėti.  Vertėtų įvertinti, kiek laiko galėsite vėliau galėsite skirti kapų ir paminklų priežiūrai. Išsirinkus, pavyzdžiui,  paminklus iš kokybiško granito, jūs galėsite mėgautis gražiu paminklu, bet ir sutaupysite laiko ateityje jį prižiūrint. Vertėtų įvertinti, kad didesnės investicijos ir aukštesnės paminklų kainos iš pradžių, ilgainiui jums  leis sutaupyti laiko, nes tokie paminklai nereikalas didelės priežiūros tam, kad paminklas atrodytų tvarkingai.

Renkantis paminklus taip pat svarbu apsvarstyti jo formą.  Ar jus tenkins universalaus dizaino paminklai ar turite specifinių reikalavimų, tada reikėtų išsakyti savo individualius poreikius, kad galėtų pateikti paminklo projektą pagal jūsų poreikius. 

Spalva taip pat svarbus aspektas, kurį reikėtų apsvarstyti prieš renkantis paminklą. Nors galimi įvairus pasirinkimai, jei sunku apsispręsti, galima rinktis neutralias spalvas, tokias kaip juoda, pilkšvos. Šių spalvų pasirinkimas bus saugus variantas, šios neutralios spalvos atrodys subtiliai ir neišaukiančiai . Be to , šios spalvos neutralios spalvos atrodo gražiai ir praėjus nemažai laiko nuo paminklo pagaminimo.

Taip pat apgalvokite apie žodžius, kurių norėsite , kad būtų iškalti ant jūsų artimo žmogaus paminklo Taip svarbios tokios detalės kaip  raidžių iškalimo raštas, egzistuoja įvairių variantų, kuriuos galime jums pasiūlyti. IŠklausę jūsų norus pateiksime rekomendacijas arba galėsime pasiūlyti laiko patikrintus varinatus. Juk žodžiai, jų stilius yra detalė į kurią iškart atkreipiame dėmesį bei atlieka pagrindinę funkciją, pateikia informaciją apie mirusįjį bei padeda išskirti vieną kapavietę nuo kitos. 

Žinoma, renkantis paminklą, reikia įsivertinti savo turimą biudžetą. Aptarkite savo poreikius ir galimybes ir UAB „Arūno Gavėnavičiaus įmonė“, kurioje dirba savo srities profesionalai jums pasiūlys variantus, kurie bus ir kokybiški bei ilgaamžiai, bet tuo pačiu tilps į jūsų suplanuotą biudžetą.

Kiek kainuoja?

Norėdami sužinoti tikslią kainą, susiekite su mumis nurodytais kontaktais. Kuo daugiau informacijos apie norimą pirkinį pateiksite, tuo tikslesnę kainą galėsime pasakyti. Paminklo galutinę kaina prilauso nuo jūsų išsakytų pageidavimų bei

  • Pasirinkto granito kokybės ir rūšies;
  • Paminklo dydžio, storio, formos;
  • Paminklo dizaino sudėtingumo.

Kapavietės įrengimo kainą lemia daug įvairių faktorių, tokių kaip vietos reljefas, paminklo pasirinkimas, apdailos medžiagos, tvorelės, gėlynai ir pan. Kiekvienos kapavietės įrengimas yra labai individualus bei skirtingas, nes klientų pageidavimai gali būti labai įvairūs. Norint nustatyti tikslią kainą, kaskart detaliai išsiaiškinami kliento poreikiai.

Kodėl neverta pirkti pigiausio paminklo?

Patrauklios kainos bei kokybės derinys tikrai yra įmanomas ir mes galime Jums jį pasiūlyti. Visgi, ypač pigūs paminklai, kuriuos dažniausiai siūloma įsigyti nelegaliose, abejotinose prekybos vietose – nebus geras pirkinys. Pirmiausia – dėl medžiagos, kuri yra naudojama dirbinyje. Net ir granito akmuo gali būti prastos kokybės, jis gali būti netinkamai apdirbamas, tad jau po kelerių metų lietuje, deja, praras savo pirminę spalvą, reikalaus kur kas daugiau priežiūros. Juolab, labai dažnai itin pigiai paminklų kūrimo paslaugas siūlantys “meistrai” taupo graviravimo sąskaita. To rezultatas – ne tik neaiškus, tačiau dažnai ir trupantis užrašas, tad po kelerių metų bus sunku įžiūrėti asmenvardį bei datą.

Kaip prižiūrėti paminklą?

Svarbu tinkamai prižiūrėti paminklą, kad jis neprarastu savo estetinės išvaizdos. Paminklų priežiūra priklauso nuo daug veiksnių, bet svarbiausias veiksnys yra iš kokios medžiagos yra pagamintas jūsų paminklas. Vieniems paminklams reikės daugiau priežiūros, kitiems mažiau.

Gyvenant skubančiame pasaulyje, kai laiko atrasti yra vis sunkiau. Gyvenimo aplinkybės lemia tai, kad tenka kapais rūpintis ir kituose miestuose ar net kitoje gyvenantiems asmenims. 

Jei norite skirti kuo mažiau laiko kapų tvarkymui, mes rekomenduojame rinktis pilnai apdirbtus, iš visų pusių nupoliruotus antkapius, gaminamus iš kokybiško granito ar marmuro, jeigu siekiate maksimalios kokybės bei minimalių pastangų priežiūroje. Tokių paminklų priežiūra bus lengva, o kainos atitiks lūkesčius – užteks keletos kartų per  metus atlikti būtiniausiems darbams: antkapį nuvalyti drėgna kempine tam, jog visuomet atrodytų kaip naujas bei išliktų atsparus rūdims, pažaliavimui, korozijai.

Jeigu kainų dydis yra per aukštas ir renkatės antkapį, kurio poliruota tik priekinė pusė – priežiūra reikalaus daugiau laiko. Nepoliruotų paminklų dalis, kuri yra tik tašyta ar šlifuota (šoninė ar galinė) gali pradėti žaliuoti, samanoti, tačiau to įmanoma išvengti. Žinoma, tokios produkcijos kainoraštis pasižymi mažesniais skaičiais, tačiau profesionaliai prižiūrint vis tiek teks investuoti į skystus valiklius ar impregnantus, skirtus specialiai granitui, kurie padės nuvalyti cemento dėmes, pelėsį ar užkirsti kelią žaliavimui.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu atsiranda įsisenėjusių bei nenuvalomų, nenušveičiamų pažeidimų – rekomenduojame kreiptis į paminklų atnaujinimo specialistus. Mūsų įmonė atlieka kapų priežiūros darbus, o paminklų gamybai naudoja įvairių spalvų granitą bei marmurą, kurie atrodo estetiškai, o taip pat yra atsparūs temperatūrų bei oro pokyčiams.

Prižiūrint paminklą svarbu visos kapavietės pilnas estetinis vaizdas. Dažniausiai gražios ir  tvarkingos kapavietės vaizdą jums padės sukurti šios detalės:

  • Dekoravimas kapų skalda. Didžiosios kapavietės dalies padengimas skalda – idealus pasirinkimas tiems kas nori sutaupyti laiko bet tuo pačiu pačiu išgauti skirtingus puošnius raštus bei stilius. Galima rinktis iš daugybės skirtingų spalvų skaldos. Prabangų bei skoningą vaizdą išgauti galima renkantis bet kokią pavyzdžiui granito skaldą arba marmuro  patartina pasirinktą skaldą derinti prie paminklo, tvorelės spalvos.  Vertėtų atsižvelgti į tai, kad skaldą gali paveikti orai ir kitos aplinkos sąlygos, todėl reikėtų kruopščiai ją prižiūrėti arba pakeisti kas kokius 5 metus. Nerekomenduojama skaldą dengti ten, kur vyrauja spygliuočiai, nes jų spygliai apsunkina priežiūrą. 
  • Granito plokštės. Tiems kas nemėgsta dekoruoti gėlėmis kapavietės ar žino, kad neturės pakanakamai laiko išlaikyti estetinio ir tvarkingo vaizdo rekomenduojame apsvarstyti granito plokštes. Jos atrodys solidžiai, moderniai ir išskirtinai. Be estetinio vaizdo taip pat didelis privalumas, kad tokią kapavietę paprasta prižiūrėti : nušluoti dulkes ar nukritusius medžių lapus. Granitas gali būti įvairių rūšių – nuo paprasto iki prabangaus švediško ar kareliško granito 
  • Plytelių klojimas. Pasirinkimas toks pat praktiškas kaip ir renkantis granito plokštes tik šis variantas yra ekonomiškesnis ir leis sutaupyti. Renkantis plytelių klojimą svarbu įvertinti vieną aspektą. Jei kapas ne vienvietis, o šeimos kapavietę reikia įvertinti ar daugiau į šeimos kapavietę nebus laidojami kiti artimieji. Tvarkingai nuimti plyteles sudėtinga – tokiu atveju geriau rinktis kapavietę su granito plokštėmis, kurios yra lengvai nuimamos ir vėl uždedamos.
  • Tvorelė. Tvorelė atlieka apsauginę funkciją. Ji taip pat tinka kaip dekoratyvinis elementas, suteikiantis kapavietei dar daugiau puošnumo. Rekomenduojame rinktis tvoreles plokštes spalvą kaip ir paminklo. 
  • Augalai. Jaukiai ir gražiai atrodo kapavietės su tinkamai parinktais augalais. Tvarkingai kapavietė atrodys, jei rinksites vienspalvius bei lapinius augalus, o jeigu siekiate puošnumo, išbandykite skirtingų rūšių gėles: mažuosius jurginus, gumbines begonijas, gvinėjas, bakopas, serenčius, chrizantemas.
  • Papildomi priedai. Kapų tvarkymas neapsieis be įvairių priedų. Vazos, vazonai, pėdutės, gėlynukai, žvakidės ir kiti elementai kapavietei suteikia išskirtinumo bei žavesio. Tačiau, nereikėtų piktnaudžiauti ir persistengti apkrauti kapą kuo daugiau ir įvairesniais vazonais ir žvakidėmis, tai gali atrodyti neskoningai. Žinoma,  išskyrus tais atvejais, kai norima sukurti konkretų įvaizdį, kuriam reikalingos minėtos dekoracijos priemonės. 

Priežastys, kodėl verta įsigyti pas mus

Išsirinkti paminklą savo artimam yra didelė atsakomybė. Norisi, kad jūsų pageidavimai būtų išklausyti, bet tuo pačiu norite, kad būtų visos smulkmenos apgalvotos iki galo ir gautumėte kokybišką produktą. Mes esame puikus pasirinkimas. Ilgiau nei 25 metus specializuojames kapaviečių tvarkymo ir paminklų gamybos srityje. 

UAB „Arūno Gavėnavičiaus įmonė yra vieni pirmųjų, kurie pradėjo  specializuotis kapaviečių projektavimo, montavimo paminklų bei kitų akmens gaminių gaminime. Per daugiau nei dvejus dešimtmečius sukaupta patirtis, nuolatinis žinių plėtimas, domėjimasis atsirandančiomis naujovėmis suteikia galimybę pasiūlyti jums laiko patikrintus, kokybiškų žaliavų gaminius.

Ruošiant paminklus naudojama moderni technika ir metodai padeda užtikrinti darnų kapavietės estetinį vaizdą ir ilgaamžiškumą, kas tampa svarbiausiais aspektais įrengiant vietą, kurioje poilsio atgulė artimas žmogus.

Patyrę specialistai ne tik puikiai pagamins jūsų artimam žmogui skirtą paminklą, bet ir bendravimo procesą stengiamės padaryti , kuo lengvesni ir paprastesni jums. Įsiklausydami į jūsų individualius poreikius stengsimes, stengiamės rasti geriausius sprendimus patardami, kad kiekviena smulkmena būtų apgalvota ir galutinis rezultatas jus džiugina.

Aplankydami mūsų puslapį galite pamatyti  naujausių paminklų pavyzdžius, susisiekti ir įsigyti kokybiškus paminklus. 

Netektis skaudus dalykas, kai nesinori galvoti apie įvairias smulkmenas. Patikėti savo norus profesonaliai  UAB “Arūno Gavėnavičiaus įmonė” darbuotuojiems, kurie pasirūpins, kad jūsų išėjęs artimasis būtų tinkamai pagerbtas su  profesionaliu ir gražiu paminklu, o jums šis procesas keltų kuo mažiau rūpesčių.

Parašykite mums