Paminklų gamyba, projektavimas, bei montavimas

Kapų tvarkymas

Brangaus bei artimo žmogaus netektis – gyvenimo įvykis, kurio atminimui reikalingas garbingas įamžinimas. Šiuolaikinis būdas tai padaryti – kapų tvarkymas, įrengiant tvarkingą ir skoningą kapavietę. Jeigu norite, kad ji džiugintų Jūsų akis bei širdį, rekomenduojame sužinoti, koks kapaviečių tvarkymas yra optimaliausias ir padeda visapusiškai pagerbti anapilin išėjusį asmenį.

Kapų tvarkymo idėjos

Dažniausiai klausimai kaip papuošti artimųjų kapus iškyla rudeni prieš Vėlines, kai norime pagerbti išėjusių artimųjų atminimą. Anksčiau dažniausiai būdavo kapinėse sodinamos įvairios vienmetės ir daugiametės gėlės. Einant metams keitėsi kapų tvarkymo mados. Dabar keičiantis ir  tvarkymo tendencijoms ir kintant gyvenimo ritmui žmonės nori, kad reikėtų skirti mažiau laiko kapų priežiūrai, bet vis tiek nori išėjusiam artimam žmogui sukurti gražią ir estetišką vaizdą.  

Nėra konkrečių taisyklių kaip turi atrodyti jūsų artimųjų kapai. Vyraujančios tendencijos yra dekoruoti kapus pastelinėmis spalvomis, kad jie atrodytu subtiliai. Vieni populiariausių  pasirenkamų dizainų kapaviečių tvarkyme yra dekoravimas akmenukų skalda papuošti kapą įvairiais raštais taip suteikiant ne tik modernaus ir subtilaus kapo vaizdinį, bet tuo pačiu atrodančiu individualiai. Taip pat dažnai kapinėse galite pamatyti kapus, kurie yra uždengti akmens, dažniausiai granito, plokštėmis, ar išklotais plytėmis ar trinkelėmis. Egzistuoja įvairių variantų kaip galima su šiomis medžiagomis apipavidalinti kapavietę. Galima uždengti pilnai plokšte ar skaldele arba galima padengti dalinai paliekant vietos ir apželdinimui ir gėlių pasodinimui. 

Dėmesys kapaviečių paminklų priežiūrai

Jeigu neturite daug laiko ar negalite skirti daug pastangų paminklų priežiūrai, rekomenduojame rinktis aukštos kokybės, tvirtus, ilgaamžiškus iš granito arba marmuro pagamintus antkapius, kurie yra nupoliruoti iš visų pusių. Tokiu atveju, juos pakaks tik retkarčiais nuvalyti drėgna kempinėle ar šluoste ir galėsite džiaugtis estetišku vaizdu. Vis dėlto, jeigu norite šiek tiek sutaupyti, rinkitės tokius antkapius, kurių nupoliruota tik priekinė pusė. Tačiau, pasirinkus tokius gaminius, tvarkymas gali pareikalauti daugiau laiko, pastangų nei pasirinkus nupoliruotus iš visų pusių.

Tvarkingos kapavietės dekoro elementų pagalba

Dekoravimas kapų skalda. Didžiosios kapavietės dalies uždengimas skalda – puikus pasirinkimas, norintiems sutaupyti ir tuo pačiu išgauti įvairius puošnius raštus bei stilius. Galimas pasirinkimas iš daugybės skirtingų spalvų skaldos. Prabangų bei skoningą vaizdą išgauti galima renkantis bet kokią skaldą (pvz. marmuro ar granito), tereikia ją derinti su paminklo, tvorelės akmens spalvomis. Tačiau skaldos užpylimas tinkamas tik ten, kur virš kapavietės nėra spygliuočių. Jei yra spygluočių tokių kaip pušys ar eglės šalia kapavietės nerekomenduojame dekoravimo skaldele, nes pasunkėja jos priežiūra dėl to, kad labai sunku pašalinti tarp skaldos prikritusius spyglius, ypač rudenį.  Skaldą gali paveikti orai ir kitos aplinkos sąlygos, todėl reikėtų kruopščiai ją prižiūrėti arba pakeisti kas kokius 5 metus.

Granito plokštės. Išskirtinumas, modernumas, solidumas – visa tai ir dar daugiau suteikia kapavietės uždengimas granito plokštėmis. Šis tvarkymo būdas nereikalauja didelių pastangų bei gali būti pritaikytas individualiems poreikiams. Granito plokštėmis klotą kapą prižiūrėti labai paprasta – tereikia nušluoti dulkes ar nukritusius medžių lapus. Granitas gali būti įvairių rūšių – nuo paprasto iki prabangaus švediško ar kareliško granito. Rekomenduojame rinktis aukštos kokybės medžiagas, kad šis pasirinktas variantas būtų ilgaamžis. UAB “Arūno Gavėnavičiaus Įmonė“ specialistai pataria renkantis plokštes granito atkreipti dėmesį į  jų kilmės šalį. Jei granito medžiaga atvežta iš tokios šalies kaip Kinija , iš pradžių gali kainuoti pigiau, bet ilgainiui pajusite, kad dėl nekokybiškos medžiagos jūsų išlaidos padidės, nes gali pradėti trūkinėti ar blukti spalva. Rekomenduojama rinktis brangesnes skandinaviškas, jos kainuoja brangiau, bet ilgalaikėje perspektyvoje neturėsi problemų.

Plytelių klojimas. Tai puikus būdas norintiems įrengti paprastą, tačiau ne mažiau išvaizdžią negu granito plokštėmis klotą kapavietę bei sutaupyti. Plytelėmis klotą kapą prižiūrėti taip pat nesudėtinga. Tačiau šis būdas idealiai tiks tada, kai kape daugiau nieko nebebus laidojama, nes tvarkingai nuimti plyteles sudėtinga – tokiu atveju geriau rinktis kapavietę su granito plokštėmis, kurios yra lengvai nuimamos ir vėl uždedamos.

Tvorelė. Tvorelė atlieka apsauginę funkciją. Ji taip pat tinka kaip dekoratyvinis elementas, suteikiantis kapavietei dar daugiau puošnumo. Šalimais prie kapavietės dar galima įrengti suoliuką.

Augalai. Net pati minimalistiškiausia kapavietė atrodo skoningai su įvairiais augalais. Kapų apželdinimas ir augalų sodinimas lieka vienu populiariausių pasirinkimų norint sutvarkyti savo artimųjų kapus. Tačiau egzistuoja apsodinimo dizainų, kurie paverčia jūsų artimųjų poilsio vietą atrodančią moderniai ir estetiškai , bet tuo pačių  sukuriančią individual ir išsiskiriančią vietą. Jeigu norite pasiekti modernų vaizdą, rekomenduojame rinktis vienspalvius bei lapinius augalus, o jeigu siekiate puošnumo, išbandykite skirtingų rūšių gėles: mažuosius jurginus, gumbines begonijas, gvinėjas, bakopas, serenčius, chrizantemas ir t.t.

Papildomi priedai. Kapų tvarkymas neapsieis be įvairių priedų. Vazos, vazonai, pėdutės, gėlynukai, žvakidės ir kiti elementai kapavietei suteikia išskirtinumo bei žavesio. Vis dėlto, nereikėtų jais piktnaudžiauti, išskyrus tais atvejais, kai norima sukurti konkretų įvaizdį, kuriam reikalingas minėtas dekoras.

Kapaviečių tvarkymo kainos

Kapaviečių tvarkymo kainos priklauso labai individualiai nuo pasirenkamų paslaugų kiekio ir paketo. Viena kaina būna tada , kai pavyzdžiui, reikia apipavidalinti kapą ir apsodinti gėlėmis ar kaip padėti papuošti kapavietę prieš vėlines apsodinant ar dekoruojant skaldele. Kaina visada individualiai galime pasakyti po konsultacijos su klientu ir išsiaiškinę , kokių paslaugų nori. UAB Arūno Gavėnavičiaus Įmonė“ specialistai rekomenduoja apsvarstyti tokius Kapavietės įrengimo kaina priklauso nuo daugelio veiksnių: ir nuo vietos reljefo, ir nuo pasirinkto paminklo medžiagos, išmatavimų, formos sudėtingumo, tvorelės, gėlynų ir kt.

Pavyzdžiai

Kapų priežiūros ir tvarkymo idėjų galite pasisemti užsukę į mūsų puslapio nuotraukų galeriją. Galėsite išsirinkti iš gausybės vaizdų pavyzdžių. Jei nerasite jau įgyvendintų darbų pavyzdžių, kurių pasekoje norėtumėte sutvarkyti savo artimųjų kapavietę panašiai, galime pasiūlyti individualius kapų tvarkymo sprendimus. 

UAB „Arūno Gavėnavičiaus Įmonė“ specialistai daugiau nei du dešimtmečius besispecializuojantys paminklų gamyboje, projektavime bei montavime atlieka visus darbus susijusius su kapaviečių tvarkymu. Pradedant nuo betonavimo darbu, paminklų ir antkapių gamybos iki dekoravimo kapaviečių su skaldele, apželdinimo ir augalų sodinimo iki trinkelių ir plokščių kapų įrengimo. 

Patikėkite savo artimųjų ir brangų išėjusių asmenų poilsio vietos sutvarkymui savo srities profesionalams, kurie turi ilgametę patirtį,  ne tik išklausys ir stengsis įgyvendinti visus jūsų norus , bet ir patars, rekomenduos geriausius spendimus ir pasistengs paversti šį procesą, kiek įmanoma sklandesni ir malonesni. 

Galite kreiptis į mūsų specialistus iškart po laidotuvių ir galime šiuo sunkiu metu padėti suderinti visus niuansus susijusius su kapavietės įrengimu ir priežiūra. Įprastai mūsų specialistai darbus atlieka ne tik kokybiškai, bet ir greitai. Susisiekite su mumis ir viską aptarsime individualiai.

Kreipkitės į mus!

Jeigu norite, kad ne tik padėtume Jums sukurti skoningą kapavietės aplinką, tačiau taip pat ir pasirūpintume jos tvarka – esame Jūsų paslaugoms visus metus, o ne tik prieš šventes. Kiekvienas mūsų klientas turi savus poreikius ir tai, žinoma, natūralu. Mūsų tikslas – patenkinti juos iki mažiausių smulkmenų, atlikti darbus profesionaliai ir greitai. Kadangi daug metų tvarkome kapus – savo klientams galime pasiūlyti įvairias idėjas, kurios prisideda prie jaukios kapavietės kūrimo. Svarbiausia – bendradarbiavimas ir mes esame tikri, kad pasitardami – tinkamai pasirūpinsime amžinojo poilsio vieta. Jeigu turite klausimų arba norite sužinoti preliminarias jus dominančių tvarkymo darbų kainas – visada labai lauksime užklausos.

Pagalba įvairiais atvejais

Mes Jums padėsime sutvarkyti ir įrengti naujas bei puošnias kapavietes už prieinamą kainą. Ne tik įrengiame naujas kapavietes, bet ir tvarkome senas, atliekame medžių, krūmų pjovimo bei genėjimo darbus, pašaliname senus kelmus, statome paminklus, padengiame kapus granito plokštėmis, skalda ar plytelėmis. Platus paslaugų pasirinkimo asortimentas užtikrins pačius įvairiausius poreikius.

Neleiskite, jog kapaviečių tvarkymas reikalautų daug Jūsų pastangų bei laiko – verčiau pasinaudokite profesionalios komandos paslaugomis, kuri pasirūpins, jog ši pagarbos verta vieta visuomet atrodytų tvarkingai ir nepriekaištingai.

Parašykite mums