Paminklų gamyba, projektavimas, bei montavimas

Kapai

Tikriausiai kiekvienam iš mūsų teko patirti artimo ir brangaus žmogaus netektį. Tai kupinas išbandymų laikotarpis, kada reikia susitaikyti su netektimi. Paguoda dažnam tampa artimųjų kapai. Stengiamės sutvarkyti ir papuošti savo artimųjų kapus taip pagerbiant ir parodant meilę išėjusiems, o likusiems randant paguodą juos lankant. 

Kiekvienas iš mūsų skirtingai supranta, kaip reikia sutvarkyti savo artimųjų kapus. Tačiau daugiau kaip du dešimtmečius paminklų gamyboje, projektavime ir montavime bespecializuojančios UAB „Arūno Gavėnavičiaus Įmonė“ specialistų nuomone,  yra tam tikri sprendimai, kurie jūsų artimųjų kapus padarys gražius ir lengvai prižiūrimus.  

Populiariausi kapų dizainai

Egzistuoja įvairių dizainų kapų. Tačiau pastebima tendencija, kad vis labiau norima įsirengti kapavietę, kurią būtų lengva prižiūrėti ateityje. Spartėjantis gyvenimo ritmas, kapinės kitame mieste ar net šalyje diktuoja tai, kad renkamės praktiško dizaino kapavietes. Kad tai sprendimas, kuris reikalauja minimalios priežiūros ateityje nereiškia, kad neįmanoma sukurti gražaus ir estetiško vaizdo. 

Jei norite uždengti kapavietę galime pasiūlyti įsigyti kapų skaldos. Didžiosios kapavietės dalies uždengimas akmenukais – puikus pasirinkimas, norintiems sutaupyti ir tuo pačiu išgauti įvairius puošnius raštus bei stilius. Galimas pasirinkimas iš daugybės skirtingų spalvų skaldos. Prabangų bei skoningą vaizdą išgauti galima renkantis bet kokią skaldą (pvz. marmuro ar granito), tereikia ją derinti su paminklo, tvorelės akmens spalvomis. Tiesa, kapinėse, kur yra spygliuočių medžių, nerekomenduojame kapo su akmenukais. 

Tokiu atveju siūlytume kapavietę dengti akmens plokštėmis. Šis būdas toks pat populiarus kaip ir dengimas granito plokštėmis, tik šis variantas kainuoja pigiau. Norėtume atkreipti dėmesį tų, kurie turi šeimos kapavietes. Šis variantas tinka ir tuomet, kai planuojama laidoti daugiau šeimos narių, nes galima palikti vietos urnoms ir net karstui, kadangi akmens plokštes galima lengvai nuimti. Geriausiai tinka vienvietėms kapavietėms ar ten, kur jau nebeplanuojama laidoti kitų asmenų.

Kokia priežiūra reikalinga?

Pasirinkus tiek kapų skaldą, tiek nusprendus kapus dengti akmens plokštėmis, priežiūra ateityje yra minimali.

Jei kapinėse yra medžių, gali tekti šalinti prikritusius spyglius ar medžių lapus. Todėl patartume apsvarstyti šiuos klausimus ir vietos, kur yra kapinės ypatumus su mūsų specialistais, kad patartume geriausia ir praktiškiausia variantą. 

Skaldą gali paveikti orai ir kitos aplinkos sąlygos, todėl reikėtų kruopščiai ją prižiūrėti. Mažiau skiriant dėmesio priežiūrai standartiškai rekomenduojama ją pakeisti kas kokius 5 metus.

Akmens plokščių priežiūra irgi itin paprasta. Nušluoti su šluotele nukritusius lapus ar dulkes. 

Kiek kainuoja kapo įrengimas?

Kapo įrengimo kaina gali skirtis, kadangi priklauso nuo individualių poreikių ir lūkesčių. Galutinę kapo kainą lemia daugelis aspektų, kaip vietos reljefas, kapavietės dydis, pasirinktos medžiagos ir panašiai. Mielai bendraujame su visais savo klientais ir siekiame, kuo geriau išsiaiškinti jų lūkesčius, norus, poreikius ir galimybes. Stengsimės pasiūlyti įvairius sprendimus,  nuo sudėtingiausių projektų iki sprendimų, kurie kainuoja pigiau. Tikslią kainą galėsime pasakyti po mūsų pokalbio.

Kiek trunka darbų atlikimas?

Tikslaus dienų skaičiaus pasakyti negalime, kadangi tai priklauso ne tik nuo mūsų užimtumo, bet ir pasirinkto dizaino, kapavietės dydžio bei daugelio kitų niuansų. Visgi pastebėjome, jog dažniausiai kapų projektavimas ir montavimas užtrunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Konkretų laikotarpį galėsime pasakyti, kai bus išsiaiškinti kliento poreikiai.

Mūsų meistrai turi sukaupę itin daug patirties, todėl darbus gali atlikti greičiau, nepakenkdami kokybei. Visgi pasitaiko, jog klientai pasirenka sudėtingus dizainus, todėl gamybos procesai kartais prasitęsia.

Parašykite mums