Paminklų gamyba, projektavimas, bei montavimas

Kapaviečių tvarkymas

Brangaus bei artimo žmogaus netektis – gyvenimo įvykis, kurio atminimui reikalingas garbingas įamžinimas. Šiuolaikinis būdas tai padaryti – kapų tvarkymas, įrengiant tvarkingą ir skoningą kapavietę. Jeigu norite, kad ji džiugintų Jūsų akis bei širdį, rekomenduojame sužinoti, koks kapaviečių tvarkymas yra optimaliausias ir padeda visapusiškai pagerbti anapilin išėjusį asmenį.

Dėmesys kapaviečių paminklų priežiūrai

Jeigu neturite daug laiko ar negalite skirti daug pastangų paminklų priežiūrai, rekomenduojame rinktis aukštos kokybės, tvirtus, ilgaamžiškus iš granito arba marmuro pagamintus antkapius, kurie yra nupoliruoti iš visų pusių. Tokiu atveju, juos pakaks tik retkarčiais nuvalyti drėgna kempinėle ar šluoste ir galėsite džiaugtis estetišku vaizdu. Vis dėlto, jeigu norite šiek tiek sutaupyti, rinkitės tokius antkapius, kurių nupoliruota tik priekinė pusė. Tačiau, pasirinkus tokius gaminius, tvarkymas gali pareikalauti daugiau laiko, pastangų nei pasirinkus nupoliruotus iš visų pusių.

Tvarkingos kapavietės dekoro elementų pagalba

  • Dekoravimas kapų skalda. Didžiosios kapavietės dalies uždengimas skalda – puikus pasirinkimas, norintiems sutaupyti ir tuo pačiu išgauti įvairius puošnius raštus bei stilius. Galimas pasirinkimas iš daugybės skirtingų spalvų skaldos. Prabangų bei skoningą vaizdą išgauti galima renkantis bet kokią skaldą (pvz. marmuro ar granito), tereikia ją derinti su paminklo, tvorelės akmens spalvomis. Tačiau padengimas skalda tinkamas tik ten, kur virš kapavietės nėra spygliuočių, nes labai sunku pašalinti tarp skaldos prikritusius spyglius. Skaldą gali paveikti orai ir kitos aplinkos sąlygos, todėl reikėtų kruopščiai ją prižiūrėti arba pakeisti kas kokius 5 metus.
  • Granito plokštės. Išskirtinumas, modernumas, solidumas – visa tai ir dar daugiau suteikia kapavietės uždengimas granito plokštėmis. Šis tvarkymo būdas nereikalauja didelių pastangų bei gali būti pritaikytas individualiems poreikiams. Granito plokštėmis klotą kapą prižiūrėti labai paprasta – tereikia nušluoti dulkes ar nukritusius medžių lapus. Granitas gali būti įvairių rūšių – nuo paprasto iki prabangaus švediško ar kareliško granito.
  • Plytelių klojimas. Tai puikus būdas norintiems įrengti paprastą, tačiau ne mažiau išvaizdžią negu granito plokštėmis klotą kapavietę bei sutaupyti. Plytelėmis klotą kapą prižiūrėti taip pat nesudėtinga. Tačiau šis būdas idealiai tiks tada, kai kape daugiau nieko nebebus laidojama, nes tvarkingai nuimti plyteles sudėtinga – tokiu atveju geriau rinktis kapavietę su granito plokštėmis, kurios yra lengvai nuimamos ir vėl uždedamos.
  • Tvorelė. Tvorelė atlieka apsauginę funkciją. Ji taip pat tinka kaip dekoratyvinis elementas, suteikiantis kapavietei dar daugiau puošnumo. Šalimais prie kapavietės dar galima įrengti suoliuką.
  • Augalai. Net pati minimalistiškiausia kapavietė atrodo skoningai su įvairiais augalais. Jeigu norite pasiekti modernų vaizdą, rekomenduojame rinktis vienspalvius bei lapinius augalus, o jeigu siekiate puošnumo, išbandykite skirtingų rūšių gėles: mažuosius jurginus, gumbines begonijas, gvinėjas, bakopas, serenčius, chrizantemas ir t.t.
  • Papildomi priedai. Kapų tvarkymas neapsieis be įvairių priedų. Vazos, vazonai, pėdutės, gėlynukai, žvakidės ir kiti elementai kapavietei suteikia išskirtinumo bei žavesio. Vis dėlto, nereikėtų jais piktnaudžiauti, išskyrus tais atvejais, kai norima sukurti konkretų įvaizdį, kuriam reikalingas minėtas dekoras.

Pagalba įvairiais atvejais

Mes Jums padėsime sutvarkyti ir įrengti naujas bei puošnias kapavietes už prieinamą kainą. Ne tik įrengiame naujas kapavietes, bet ir tvarkome senas, atliekame medžių, krūmų pjovimo bei genėjimo darbus, pašaliname senus kelmus, statome paminklus, padengiame kapus granito plokštėmis, skalda ar plytelėmis. Platus paslaugų pasirinkimo asortimentas užtikrins pačius įvairiausius poreikius.

Neleiskite, jog kapaviečių tvarkymas reikalautų daug Jūsų pastangų bei laiko – verčiau pasinaudokite profesionalios komandos paslaugomis, kuri pasirūpins, jog ši pagarbos verta vieta visuomet atrodytų tvarkingai ir nepriekaištingai.